دریافت-دانلود تحقیق آثار زیست محیطی خودروهای از رده خارج شده-

هم اکنون فایل با موضوع .دانلود تحقیق آثار زیست محیطی خودروهای از رده خارج شده. آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید./آثار زیست محیطی خودروها از رده خارج شده,خودروی فرسوده/دانلود تحقیق آثار زیست محیطی خودروهای از رده خارج شده/40273109/cz
چكیده

بسیاری از كشورها از ابتدای سال 1990 با توجه به قوانینی كه برای كاهش تاثیر ضایعات خودروهای فرسوده بر روی محیط زیست وضع شده بود، برنامه‌های خود را در ارتباط با كاهش این ضایعات اعلام كردند. به هر حال كاهش عمر خودروهای در حال تردد باعث افزایش سیكل زمانی انتشار گاز CO2 می‌شود. این امر حتی در مورد خودروهایی كه قرار است در آینده تولید شوند نیز صادق است، مگر اینكه در مورد بهینه‌سازی مصرف سوخت آنها پیشرفت‌های موثر و البته بموقع‌تری نسبت به گذشته حاصل آید. كاهش «عمر مفید» خودروهایی كه از بنزین استفاده می‌كنند. بدون استفاده از كاتالیزورهای مبدل البته باعث كاهش دوره انتشار گازهایی مانند NOx و Voc در محیط می‌شود و در واقع ممكن است مقدار نشر این گازها را در محیط زیست كمتر كند. اما از لحاظ اقتصادی، استفاده از كاتالیزورهای مبدل بر روی این خودروها بسیار به صرفه‌تر از حالت قبلی است.

به هر حال در آینده‌ای نزدیك تاثیر عمر مفید خودروها بر دوره انتشار گازهایی از قبیل NOx و Voc كاهش خواهد یافت.


 • مقدمه
 • عملكرد خودروها در زمینه استفاده بهینه از انرژی و كاهش یافتن تولید گازهای زیان‌آور نشان‌دهنده این مطلب است كه در این زمینه پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته است. برای روشن شدن این ادعا می‌توان به طراحی‌های جدیدی كه در خودروها برای استفاده بهینه از انرژی، كاهش مقاومت در برابر هوا و همچنین استفاده از كاتالیزورها كه در لوله اگزوز خودروها نصب می‌شود، اشاره كرد.

  بنابراین بطور عادی و با توجه به یك وضعیت متعادل باید انتظار داشت كه هر‌اندازه متوسط عمر مفید خودروها كاهش یابد، مصرف انرژی و میزان تولید گازهای آلاینده نیز كاهش پیدا كند.

  تحقیقی كه در موسسه ملی «تحقیقات سلامت عمومی و محیط زیست» كشور هلند (RIVM) انجام گرفت ‌بر این نكته تاكید داشت كه اگر تمام خودروهایی كه در این كشور از بنزین به عنوان سوخت خود استفاده می‌كنند و از مبدل‌های كاتالیزوری 3‌زمانه نیز برخوردار نیستند، با خودروهای جدید عوض شوند ‏با 30 درصد كاهش در ‌انتشار گازهای آلاینده NOx روبرو خواهیم بود.

  بنابراین به نظر می‌رسد كوتاه كردن طول عمر خودروها‏ تاثیرات مثبتی را بر محیط زیست خواهد گذاشت. در دهه 90 برخی از كشورها (یونان‏، دانمارك، اسپانیا، فرانسه، ایرلند، نروژ و ایتالیا) قوانینی را در مورد اوراق كردن خودروهای فرسوده و نحوه از بین بردن ضایعات آنها وضع كردند. در این زمینه تحقیقاتی نیز در آن زمان انجام شد. «كاوالك» و «ستیوانا» در سال 1997 به این نتیجه رسیدند كه اوراق كردن خودروهای با عمر 20 سال یا بیشتر، از لحاظ اقتصادی بصرفه می‌باشد بخصوص در امریكا.


  مطالب دیگر:
  📝وکتور نمادهای مصری مجموعه دوم📝وکتور مجسمه آزادی📝دانلود مقاله تذهیب📝دانلود مقاله خوشنویسی📝دانلود مقاله ابن سینا 20ص 📝دانلود مقاله اسحاق نیوتن 13ص 📝دانلود مقاله دانشمندان نيشابور 50 ص 📝دانلود مقاله دکتر محمود احمدی نژاد 16ص 📝دانلود مقاله زندگي نامه آيت الله تهراني 23ص 📝دانلود مقاله رضاشاه پهلوی 10ص 📝دانلود مقاله زندگینامه دکتر مصد ق 13ص 📝دانلود مقاله زندگینامه شهید مهندس جواد تندگویان 11ص 📝دانلود مقاله آسيب هاي ورزشي 24 ص 📝دانلود مقاله تنيس 6 ص 📝دانلود مقاله شايعترين آسيبهاي ورزشي در رشته فوتبال كدامند 9 ص 📝دانلود مقاله نگاهي اجمالي به اهميت اجتماعي ورزش 15 ص 📝دانلود مقاله تاثير مغولان بر تاريخ هنر اسلامي و اصول بكاررفته در هنر معماري ايران 31 ص 📝دانلود مقاله طراحي صحنه 85 ص 📝دفتر برنامه ریزی تحصیلی📝پروژه آماده ادیوس اسلایدشو عکس با قاب طلایی📝کارت ویزیت لایه باز فست فود 📝کارت ویزیت لایه باز خدمات کامپیوتر📝کارت ویزیت لایه باز خدمات موبایل📝کارت ویزیت لایه باز کتاب فروشی📝اموزش ساخت حروف انگیلیسی گرافیکی