دریافت-دانلود تحقیق آشنایی با سیستم ایربگ یا کیسه هوا-

هم اکنون فایل با موضوع .دانلود تحقیق آشنایی با سیستم ایربگ یا کیسه هوا. آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید./آشنایی با سیستم ایربگ,کیسه هوا,Air Bag ,تجهیزات ایمنی ,ایربگ خودرو ,کیسه هوای خودرو/دانلود تحقیق آشنایی با سیستم ایربگ یا کیسه هوا/40273117/cz

كیسه هوا Air Bag

سالهای بسیار زیادی كمربند ایمنی تنها وسیله محافظت از انسان در خودرو بود. بحث های زیادی در مورد ایمنی سرنشین خودرو به خصوص كودكان وجود داشت و كشورها موظف بودند از قوانین و استانداردهای مربوط به كمربند ایمنی پیروی كنند. امار نشان میدهد كمربندهای ایمنی تا كنون جان صدها هزار نفر را در سوانح رانندگی از مرگ نجات داده اند.

همانند كمربند ایمنی مفهوم ایربگ نیز یا كیسه هوا نیز سالها قبل بوجود امده است. اولین نوع كیسه های قابل باد شدن در خلال جنگ جهانی دوم و در سال 1980 در هواپیماها و هنگام فرود به كار گرفته شد. اما ایربگ های تجاری اولین بار در خودروها مورد استفاده قرار گرفتند. اتومبیلهایی كه بعد از سال 1998 تولید شدند همگی موظف به استفاده از ایربگ برای دریافت استاندارد شده اند.

لازم است هم در قسمت راننده و هم قسمت سرنشین كناری از ایربگ استفاده شود. امروزه امار نشان داده است كه استفاده از ایربگ در تصادف های مستقیم از رو به رو تا 30% احتمال مرگ را كاهش میدهد.

بعدها ایربگ های جانبی در صندلی ها و درهای خودرو جاسازی شدند.خودرو های مدرن امروزی دیگر از تنها 2 ایربگ استفاده نمیكنند بلكه تعداد زیادی ایربگ روبه رو و جانبی در این خودروها به كار رفته است.همانطور كه در سالیان گذشته مطالعات زیادی در مورد كمربند ایمنی انجام میگرفت امروزه دولت ها و خودروسازان مطالعات و ازمونهای بسیاری در مورد ایربگ ها انجام میدهند.

قوانین حركت

قبل از مطالعه جزئیات ایربگ ها باید ابتدا قوانین حركت را مرور نمائیم.میدانیم اجسام متحرك دارای مومنتوم (اندازه حركت) هستند.مومنتوم در اثر جرم و سرعت بوجود میاید.

تا هنگامی كه نیروی خارجی به جسم وارد نشود جسم در راستای قبلی و با همان سرعت به حركت خود ادامه میدهد.خودرو از جرمهای متعددی تشكیل شده است .

وزن خودرو و اجسام داخل ان و همینطور مسافرین از ان جمله اند.اگر وسیله ای برای مهار وجود نداشته باشد در هنگام تصادف این اجرام مایل هستند با سرعتی كه اتومبیل در حال حركت بوده است به حركت رو به جلوی خود ادامه دهند.

كاهش مومنتوم اجسام باید در یك بازه زمانی انجام گیرد.در هنگام تصادف نیروی وارده برای توقف مسافران بسیار زیاد است. همچنین زمان كمی برای اعمال این نیرو وجود دارد. هدف همه وسایل و تجهیزات ایمنی به كار رفته این است كه هنگام به كارگیری كمترین اسیب و جراحت ممكن را به فرد وارد نماید.


مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت درباره ساختمان و عملکرد گلبولهای قرمز🔥پاورپوینت درباره سانتياگو كالاتراوا🔥پاورپوینت درباره سرطان پروستات🔥پاوپوینت درباره سرمایه گذاری وجوه مازاد🔥پاورپوینت جرایم سایبری🔥پاورپوینت درباره سرو صدا🔥پاورپوینت درباره سکنجبین🔥پاورپوینت درباره سوالات متن مطالعات اجتماعی پایه هشتم ( دوره اول متوسطه )🔥پاورپوینت درباره سیر تحول محابس( زندانها) و قوانین آن در افغانستان🔥پاورپوینت درباره سيستم بسته بندي سه تايي🔥پاورپوینت درباره شبكه‌‌هاي اجتماعی🔥پاورپوینت درباره شركت مديريت شبکه برق ایران🔥پاورپوینت درباره ضربه به سر🔥پاورپوینت درباره طب سنتی ایران🔥تحقیق درباره شيطان اولين كسى كه بيعت مى كند 🔥تحقیق درباره شیطان پرستی🔥تحقیق درباره شيطان🔥تحقیق درباره شیعه و تجدد خواهی🔥تحقیق درباره شیمی در قرآن🔥تحقیق درباره دمینگ🔥تحقیق درباره دنياي وارونه از محاسبات مقداري🔥تحقیق درباره غدير در سيره اهل بيت (ع)🔥تحقیق درباره غدير و فلسفه سياسى اسلام🔥پاورپوینت درباره طراحي رؤيتگرکنترل کننده براي سيستمهاي رويداد گسسته با استفاده از پتري نت🔥پاورپوینت درباره طرح شرکت توريستی( سياحتی- زيارتی ) پارس گردشگر نوين